Foto: Unsplash

Twitter získal novou funkci – počítadlo tweetů

Twitter postupně získává novou funkci – počet zobrazení tweetů. Prozatím se novinka týká pouze některých uživatelů, postupně by se ale měla rozšířit ke všem. Elon Musk 1. prosince slíbil, že tato funkce bude dostupná pro „všechny tweety, stejně jako se počet zhlédnutí zobrazuje u všech videí“. Stejné oznámení zopakoval o týden později a dodal, že se objeví „během několika týdnů“, což se nyní děje.

Některým uživatelům se počítadlo začalo zobrazovat po kliknutí na jejich vlastní příspěvky. Většina uživatelů Twitteru navíc přiznala, že prozatím nejsou schopni vidět počty zobrazení u tweetů jiných uživatelů, než u svých vlastních. Prozatím proto funkce neposkytuje žádné nové informace. Již dlouho jste si mohli zapnout analýzu svého účtu a zjistit, kolik „zobrazení“ vaše tweety mají. Rozdíl je snad jen v tom, že počítadlo máte přímo před očima, a nemusíte tedy statistiky nikde složitě vyhledávat.

Zatím není jasné, zda Musk zamýšlel, abyste mohli počty zobrazení vidět i u tweetů jiných lidí. Z jeho komentáře o tom, že je funkce „podobná videím“, jejichž počty zobrazení jsou pro ostatní uživatele veřejné, se však zdá, že byste nakonec měli mít možnost vidět právě i to, kolik zobrazení tweety ostatních lidí získaly. Nezbývá nám tedy nic jiného, než se nechat překvapit, protože Musk se o této nové funkci dále nezmínil.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.