Foto: se svolením Twitter

Twitter změnil design svých ikon

Twitter nyní zavádí úplně nový vzhled ikon, a to v rámci celé sociální sítě. Tuto informaci potvrdila společnost na svých stránkách. Nový design je přitom již k dispozici a pokud jej ještě v aplikaci nenajdete, můžete se podívat na jeho ukázky. Na první pohled je patrné, že Twitter použil silnější linie a mírně hranatější styl.

„Cílem bylo vytvořit ucelenou sadu ikon, které mají odvážný tvar a styl, ale přesto jsou jasné a pokud možno trochu drzé,“ uvedl Twitter ve svém příspěvku, který doplňují také dvě ukázky – první z nich zobrazuje podobu ikon před a po změně a druhá obsahuje celou sadu veškerých nových ikon pohromadě.

Přestože lze očekávat, že někteří uživatelé nebudou s novým vzhledem spokojeni, Twitter doufá v obecné pozitivní přijetí.

Mluvčí Twitteru Shaokyi Amdo uvedl, že nové ikony budou uživatelům zpřístupněny (a to jak v rámci webu, iOS i Androidu) „v následujících dnech“. Je ale možné, že už jste se s nimi setkali, společnost je totiž uvolňuje postupně a od pátku s tím již začala. Mnozí uživatelé tak hlásí, že se jim v aplikaci podoba ikon změnila.

Tyto změny navazují na nový jazyk vizuálního designu společnosti, který představila v srpnu 2021 a který zahrnoval zavedení písma Chirp v celé aplikaci. Lze přitom očekávat, že nepůjde o poslední změnu.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.