Zdroj: youtube.com/Kinda Funny Games

Tým digitální kampaně Joe Bidena zkouší možnosti Animal Crossing: New Horizons

Prezidentské volby v USA se blíží a kampaň dvou hlavních kandidátů se dostávají do svých vrcholů. Snaží se přitom oslovit co nejširší spektrum potenciálních voličů a využívají občas i ne úplně běžné kanály. Tým protikandidáta současného amerického prezidenta například zve zájemce k návštěvě speciálního ostrova ve hře Animal Crossing: New Horizons.

Hra, která je jednou z výkladních skříní konzole Nintendo Switch, umožňuje každému hráči vybudovat si vlastní svět v podobě ostrova a vítat na něm hosty z řad přátel i náhodných hráčů. A právě to udělal tým starající se o digitální část kampaně Joe Bidena. Vybudoval místo, které má představit program prezidentského kandidáta.

Zájemce si na ostrově může projít kancelář volební kampaně, prohlédnout si kancelář Bidena i Kamaly Harrisové, kandidátky na viceprezidentku. Nechybí obligátní letáky, zmrzlina nebo hrnky s kávou. Speciální místnost je pak věnovaná vlakům, oblíbenému způsobu dopravy Joe Bidena.

Druhá část ostrova potom seznamuje návštěvníky přímo s programem a také se je snaží motivovat k tomu, aby k urnám skutečně přišli. Ostrovem navíc prochází avatar, který je vizuálně podobný Joe Bidenovi a hráči si s ním mohou udělat selfie. Zda si hru vyzkoušel i sám Joe Biden, není známo.

Využití prostředí Animal Crossing má pro kampaň Joe Bidena několik výhod. Dokáže oslovit mladší voliče, může bezpečně fungovat i v době sociálního odstupu, není příliš nákladná, je ekologická a navíc přitáhne ke kampani pozornost médií, včetně herních streamerů. V budoucnu se pravděpodobně budeme stále častěji setkávat s podobnými řešeními.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.