Zdroj: pexels.com

Týmy obou kandidátů na amerického prezidenta se potýkají s vlnou hackerských útoků ze zahraničí

Společnost Google vydala rozsáhlou bezpečnostní analýzu stavu před nadcházejícími americkými prezidentskými volbami, ze které vyplývá že terčem aktivity zahraničních hackerů jsou oba kandidáti. Podle informací od největší internetové společnosti světa, které zveřejnila agentura Reuters lze sledovat v těchto nelegálních aktivitách dva trendy. Zatímco na tým Joa Bidena se zaměřili především hackeři z Číny, na tým Donalda Trumpa počítačoví útočníci z Íránu. V obou případech šlo dle zjištění Google o skupiny podporované státní mocí.

Shane Huntley, vedoucí skupiny pro analýzu hrozeb společnosti Google, na Tweetru sdělil, že hackeři provedli phishingové útoky na e-maily zaměstnanců kampaně. Nejsou však potvrzeny případy, že by se hackerům opravdu podařilo prolomit bezpečnostní mechanismy. Je však pravděpodobné, že podobné útoky se s blížící ostrou fází předvolební kampaně budou stupňovat.

Tým Donalda Trumpa se musí s útoky ze strany Íránských hackerů vyrovnávat už delší dobu. V loňském roce společnost Microsoft varovala tým spolupracovníků současného prezidenta, že několik Íránských skupin zkouší získat citlivá data. Týmy obou kandidátů na dotaz odpovídali ve shodném duchu – útoky zaznamenaly a však díky bezpečnostním školením na ně byly připraveny.

Nezákonný zisk a následné zveřejnění emailové komunikace je při amerických prezidentských volbách považováno za velký problém. V roce 2006 tímto způsobem na veřejnost pronikla komunikace Výboru Demokratické strany s tisícem mailů a právě to mohla být jedna z příčin neúspěchů demokratické kandidátky Hillary Clinton v přímém souboji s Donaldem Trumpem.

Zdroj: reuters.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.