Foto: Unsplash

Uber bude cestujícím připomínat, aby si před jízdou zapnuli bezpečnostní pásy

Nově aplikace Uber svým zákazníkům krátce po zahájení jízdy připomene, aby si zapnuli bezpečnostní pás. Populární přepravní služba se nechala slyšet, že tendence cestujících nepoužívat bezpečnostní pásy zůstává velkým problémem. Přitom polovina všech úmrtí při dopravních nehodách v USA v roce 2022 byla způsobena jejich nepoužitím.

Nově aplikace při nesednutí do vozidla Uber přehraje zvukové upozornění: „V zájmu své bezpečnosti prosím použijte bezpečnostní pásy.“ Zároveň se vám na telefonu zobrazí push oznámení: „I při krátké jízdě a sezení na zadním sedadle používejte pro svou bezpečnost bezpečnostní pásy.“

Společnost začala poprvé testovat zvuková upozornění na nezapnuté bezpečnostní pásy v roce 2021 na základě zpětné vazby od řidičů. Tehdy uvedla, že věří, že tato upozornění obecně zvýší frekvenci používání bezpečnostních pásů a pomohou řidičům zajistit bezpečnou cestu. Prozatím jsou tato upozornění dostupná v USA, Velké Británii, na Tchaj-wanu, v Latinské Americe a také v několika zemích Afriky. V budoucnu je Uber hodlá zavést i v dalších zemích.

Funkce bude aktivována pouze pro prvních pět cest po spuštění funkce. Uber pravděpodobně doufá, že si po těchto prvních pěti jízdách zvyknete zapínat bezpečnostní pásy, ačkoli vám poté bude posílat oznámení každou desátou jízdu.

Zdroj: engadget.com