Foto: se svolením Nuro

Uber Eats a Nuro budou v Kalifornii a v Texasu rozvážet jídlo autonomními vozidly

Zákazníci Uber Eats v Kalifornii a v Texasu si brzy budou moci nechat své jídlo doručit autonomním vozidlem bez řidiče, neboť společnost nedávno podepsala 10letou dohodu se startupem Nuro, který vyrábí samořiditelná vozidla.

Dnešní oznámení je vyvrcholením více než čtyřletých jednání mezi oběma společnostmi. Uber chtěl použít vozidla Nuro k dodávkám v Houstonu již v roce 2019, ale k realizaci plánu nikdy nedošlo. Od letošního podzimu budou Uber Eats a Nuro nasazovat autonomní dodávková vozidla ve dvou městech: v Mountain View v Kalifornii a v Houstonu v Texasu. Společnost zatím nezveřejnila počet vozidel ani očekávaný počet zákazníků, kteří se zúčastní testovacího provozu.

Vozidlo Nuro druhé generace R2 není typickým doručovacím robotem určeným pouze pro jízdu na chodníku. Naopak je asi o polovinu širší než kompaktní sedan a dosahuje maximální rychlosti 72 km/h, takže je ideální pro rozvoz jídla ve městech, ale nesmí na dálnici. Vozidlo uveze náklad o váze 226 kg a je v něm místo pro 24 tašek s potravinami.

Nuro není jedinou doručovací společností využívající autonomní vozidla, která spolupracuje s Uberem. Uber také spolupracuje se společnostmi Serve Robotics a Motional. Serve Robotics provozuje doručovací roboty, kteří se pohybují po chodnících, zatímco Motional používá elektrické SUV Hyundai Ioniq 5 se dvěma řidiči.

Zdroj: www.theverge.com