Foto: Unsplash

Uber odstranil svoji aplikaci z Apple Watch

Přepravní společnost Uber v tichosti vypnula svoji aplikaci pro chytré hodinky Apple Watch. Pokud si nyní uživatele chtějí aplikaci na chytrých hodinkách zapnout, zobrazí se jim zpráva, aby „přešli na mobilní aplikaci Uber“.

Společnost uvedla, že svoji „aplikaci v Apple Watch již nepodporuje“ a omluvila se za případné nepříjemnosti způsobené ukončením provozu. Nicméně neuvedla, proč se k tomuto kroku rozhodla. Zdá se však pravděpodobné, že ji k tomu přiměl nízký počet uživatelů, který ji na hodinkách používal.

Možná se na tomto příkladu začíná ukazovat, že v některých ohledech chytré hodinky nemohou plnohodnotně nahradit smartphone. A možná by se měly zaměřit spíše na své jedinečné funkce, mezi něž patří zejména sledování kondice, zdraví, zobrazování notifikací, přehrávání hudby a podobně.

Každopádně pravdou je také to, že aplikace Uber pro Apple Watch zároveň poskytovala jen základní funkce pro sjednávání jízd, pokročilejší možnosti (jako je rozdělení jízdného nebo sdílení času příjezdu) byly vyhrazeny pouze mobilní aplikaci.

Prozatím však společnost Uber neodstranila aplikaci pro Apple Watch ze svého seznamu v App Store. To se ale pravděpodobně změní, jakmile společnost vydá další aktualizaci aplikace pro iOS.

Co se týče mobilních zařízení, uživatelé mohou zůstat klidní, pro ty se totiž nic nemění. Společnost Uber tak i nadále nabízí svoji aplikaci pro iPhone i iPad.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.