Foto: Unsplash

Uber po třech letech ukončuje provoz služby Drizly na rozvoz alkoholu

Společnost Uber koupila Drizly v roce 2021 za 1,1 miliardy dolarů. O tři roky později americká divize Uberu službu na rozvoz alkoholu ukončila. Pierre-Dimitri Gore-Coty, viceprezident Uberu, uvedl, že se společnost rozhodla provoz Drizly ukončit a zaměřit se na Uber Eats.

V oznámení o akvizici zveřejněném Komisí pro kontrolu cenných papírů bylo Drizly popsáno jako služba, která “spolupracuje s tisíci malými obchodníky a poskytuje spotřebitelům velký výběr piva, vína a lihovin s konkurenceschopnými a transparentními cenami“. Uber integroval nabídku alkoholu do své aplikace Eats, ale Drizly si i přesto zachovala samostatnou mobilní aplikaci. “Po třech letech, kdy Drizly fungovalo nezávisle v rámci Uberu, jsme se rozhodli tuto firmu uzavřít a soustředit se na naši hlavní strategii Uber Eats,” uvedl Gore-Coty v prohlášení.

Není jasné, zda v rozhodnutí Uberu náhodou nehrály roli problémy společnosti Drizly s kybernetickou bezpečností. Drizly potvrdilo v roce 2020 únik dat, který ohrozil informace o 2,5 milionu zákazníků. Po akvizici Federální obchodní komise zjistila, že generální ředitel společnosti Drizly James Cory Rellas byl na bezpečnostní problémy upozorněn již v roce 2018. Společnost Drizly však nezavedla vhodná bezpečnostní opatření na ochranu svých uživatelů, přestože tvrdila, že tak učinila. Federální obchodní komise poté požadovala, aby Rellas zavedl programy zabezpečení informací v každé společnosti, do které nastoupí nebo kterou založí a v níž převezme roli generálního ředitele.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.