Foto: Pxfuel

Uber potvrdil, že byl napaden hackery, prozatím není jasné, jaké informace unikly

Podle deníku The New York Times byla společnost Uber napadena hackery a kvůli vyšetřování incidentu musela vyřadit z provozu svou interní službu pro zasílání zpráv a technické systémy. Podle dostupných informací byli zaměstnanci společnosti upozorněni, aby nechodili na Slack, kde někdo zveřejnil tuto zprávu: „Oznamuji, že jsem hacker a Uber utrpěl únik dat“, což bylo doplněno velkým množstvím emoji.

Uber napadení potvrdil i na svém twitterovém účtu. Uvedl také, že v současné době celou věc již řeší a je v kontaktu s orgány činnými v trestním řízení. Nicméně společnost prozatím neuvedla, k čemu konkrétně získal hacker přístup a zda mohly být ohroženy také údaje uživatelů. Podle deníku The Times však hacker ve zprávě na Slacku uvedl databáze, do kterých se mu prý podařilo proniknout.

Na základě printscreenů, k nimž získal přístup deník The Washington Post, se útočník chlubil tím, že dokázal odcizit interní kód a údaje o zprávách. Mluvčí společnosti Uber vysvětlil, že hacker po kompromitaci účtu jednoho z pracovníků odeslal zprávu na firemní Slack. Poté získal přístup k dalším interním systémům společnosti Uber a na interní stránce zveřejnil explicitní fotografii.

Ačkoli není ideální, je potřeba říci, že současný postup společnosti je výrazně lepší než její chování v minulosti. Po hackerském útoku v roce 2016 došlo k velkému úniku dat, avšak místo toho, aby Uber celou věc nahlásil, rok tento incident tajil a hackerům zaplatil 100 000 dolarů za vymazání ukradených informací.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.