Uber přichází s plánem pronájmu elektrických kol v Evropě

Společnost Uber známá především systémem sdílení aut ukazuje, že možnosti startupu Jump, zaměřeného na sdílení elektrických kol, hodlá maximálně využít. Během dvou měsíců, které uplynuly od výkupu majoritního podílu akcií společnosti se Uberu podařilo rozvinout systém sdílených elektrických kol v několika amerických městech, a teď míří do Evropy.

Během včerejší konference NOAH v Berlíně oznámil CEO Uberu Dara Khosrowshahi, že společnost hodlá v i Evropě rozšiřovat své služby nad rámec sdílení aut a hodlá začít s nabídkou pronájmu elektrických kol v Berlíně a dalších velkých evropských městech.

Otázkou zůstává, jak se společnosti podaří uspět, protože v řadě měst uspět v konkurenci firem jako jsou Obike, Limebike nebo Ofo. Jen v Berlíně je podle statistik v současnosti 18 000 sdílených kol (elektrických i neelektrických) o něž se stará osm různých společností. V Evropě také nemá Uber tak dobrou pověst jako v USA. V současnosti společnost vede spor o možnost působení v Londýně a o regulaci jejích automobilových služeb se uvažuje i České republice.

Uber se pomocí sdílených kol a prvního vlastního elektromobilu Uber Green, který by měl představit do konce roku, snaží napravit svojí reputaci a odkázat na záměr, se kterým vznikl – ulevit centrům měst od dopravní zátěže a výfukových plynů.

Zdroj: theverge.com