Uber si v Singapuru koupil tisíc vadných aut

Společnost provozující alternativní taxislužbu Uber si v Singapuru pořídila tisíc vadných aut modelu Honda Vezel, které chtěla pronajímat svým řidičům. Stalo se to poté, co automobilka Honda stáhla tyto vozy z oběhu kvůli závadě na blíže neurčené elektrické komponentě.

Nejméně u jednoho řidiče pracujícího pro Uber mělo v autě dojít ke vzplanutí ohně. Naštěstí vyvázl bez zranění. Společnost reagovala prohlášením, že v této věci spolupracuje se singapurskými úřady a technickými experty, aby podobným incidentům předešla.

Pravdou však je, že lidé Uberu o stažení poruchových aut předtím věděli. Má to vyplývat z dokumentu, který měl mít v ruce The Journal a který citoval web cnet.com. Po incidentu prý měl management ze Singapuru volat do amerického ústředí v Silicon Valley a informovat je, že defektivní komponentu deaktivuje, nechá auta na silnici a pošle pro náhradní díly.

Tato aféra rozhodně nepřispěje k vylepšení pověsti firmy, jejíž šéf Travis Kalanick byl donucen v červnu odstoupit po údajném sexuálním skandálu a sériích incidentů s porušováním zákonů v zemích, kde Uber působí, uzavírá web cnet.com.

 

Zdroj: cnet.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.