Uber v Americe testuje začlenění městské hromadné dopravy do své aplikace

Zákazníci společnosti Uber žijící v americkém Denveru nachází v poslední době ve své aplikaci drobné změny. Kromě běžných dostupných automobilů se jim totiž mezi nabídkami objevují také prostředky veřejné dopravy jako jsou vlaky ne o autobusy. Jedná se o testování nové služby, jež začleňuje do nabídky Uberu hromadnou dopravu.

Společnost Uber byla založena na myšlence efektivnější dopravy v městských aglomeracích díky sdílení aut. To mělo pomoci přeplněným centrům měst, zapojení prvků hromadné dopravy do systému se tedy jeví jako logický krok, který může pomoci ušetřit nejen peníze, ale třeba také čas. Navíc pokud k tomu připočteme fakt, že Uber často využívají turisté, kteří by o konkrétních vlakových nebo autobusových linkách nemuseli vědět, jeví se nová funkce opravdu velmi užitečně.

Uber se snaží novinkou opět získat kladnou reputaci, která v minulých dvou letech byla částečně poškozena protesty taxikářů i některých politiků. Ti upozorňovali na to, že se Uber stal plně komerční službou, které je vzdálená systému sdílené ekonomiky, který stál v jeho základech.

Uber zatím testuje pouze přímá spojení, je však možné, že vyhledávač hromadné dopravy umožní v budoucnu kombinaci dopravy – z místa autem k nádraží a z dalšího nádraží potom autem na místo určení.

Jedním z cílů Uberu je integrovat do své aplikace více nových funkcí, aby byli uživatelé motivováni používat ji více než doposud. Zda bude tato služba dostupná ve všech městech nebo jen ve vybraných lokalitách a zda se rozšíří i mimo USA zatím není jasné.

Zdroj: theverge.com