Uber začne některým řidičům nabízet finanční pobídky za jízdy v elektrických nebo hybridních vozech

Uber spustil rok trvající pilotní program, v rámci nějž chce finančně motivovat některé řidiče, aby „přesedlali“ na k životnímu prostředí šetrnější elektrická či hybridní vozidla. V uvedeném čase by podle jeho představ měli uskutečnit alespoň 5 mil. jízd.

Tito řidiči navíc od společnosti dostanou nové funkce do mobilní aplikace. Kromě toho Uber domlouvá spolupráci s některými neziskovými organizacemi a University of California, Davis – společně budou vymýšlet nové způsoby, jak podporovat rozšiřování elektromobility.

Podle Uberu se stále více měst posunuje k „zelenější“ dopravě, na což je třeba reagovat posílením snah o větší šetrnost k životnímu prostředí. Jak uvedl ředitel oddělení udržitelnosti Adam Gromis, „pokud nebudeme poskytovat hospodárnější formu mobility, nebudeme moci městům dodávat řešení, která potřebují. Proto jsme rozšířili byznys o kola. Proto pracujeme s dopravními systémy. Proto se zaměřujeme na elektrifikaci“.

Program bude probíhat v sedmi městech – Austinu, Los Angeles, Montrealu, Sacramentu, San Diegu, San Francisku a Seattlu. Finanční pobídky se budou od města k městu lišit. Např. v Sacramentu městský elektrárenský podnik SMUD (Sacramento Municipal Utility District) nabídne za jízdu ve voze s nulovými emisemi navíc 1,25 dolarů, přičemž Uber částku zaokrouhlí na 1,50 dolarů. Ve městě budou moci řidiči využít také podnikem vlastněnou síť rychlonabíjecích stanic. V San Diegu a San Francisku hodlá Uber řidičům jezdícím s plug-in hybridy či elektromobily nabízet za každou jízdu rovný dolar navíc.

V loňském roce řidiči pracující pro Uber uskutečnili v elektrických autech v USA a Kanadě kolem 4 mil. jízd, takže plánovaných 5 mil. je zjevně dosažitelných. Iniciativu můžeme v širším kontextu vnímat i jako snahu společnosti o nápravu své značně pošramocené pověsti, míní web The Verge.

 

Zdroj: theverge.com