Ubisoft je v předvánoční náladě. Rozdává Watch Dogs zdarma

Ubisoft se rozhodl potěšit svoje fanoušky a od zítřka spouští časově omezenou akci, v rámci níž rozdává zdarma tři roky starou hru Watch Dogs od studia Ubisoft Montreal.

Časově omezená je akce v tom smyslu, že je třeba nabídku využít do 13. listopadu, kdy končí. Poté hra zůstane na vašem účtu uPlay napořád, což ostatně společnost potvrdila dnes na Twitteru. Stačí jen mít zmíněný účet na platformě uPlay, žádné další požadavky nejsou.

Akční hackerský titul byl v minulosti Ubisoftem mohutně promován, ať již z hlediska údajně „next-gen“ grafiky, tak herních mechanismů. Výsledkem byla „pouze“ dobrá hra s horší grafikou, než na jakou lákaly „přikrášlené“ trailery. Kritici hře tehdy vyčítali mimo jiné repetitivnost obsahu, nudný příběh a necharismatického hlavního hrdinu.

Hráči se tedy ujímají role „necharismatického“ Aidena Pearcea, kterého provedou otevřeným světem Chicaga blízké budoucnosti, v němž má hlavní slovo novodobý „velký bratr“, centrální operační systém ctOS. Vy jako hacker musíte jeho nástrahy překonávat, ale jeho systémy můžete využívat i ve svůj prospěch.

Hra se i přes rozhodně nadprůměrné recenze neprodávala tak, jak si tenkrát Ubisoft představoval. V té době to byl navíc jeden z nejdražších projektů společnosti, stál téměř 70 mil. dolarů. Titul byl jeden z prvních, který vyšel i na nové konzole, a dařilo se mu zejména na PS4 (přes 4 mil. prodaných kopií).

Francouzský videoherní obr každopádně na značku nezanevřel a přesně před rokem vydal Watch Dogs 2, v němž hraje hlavní roli jiné město (tentokrát San Francisco a přilehlé oblasti) a jiný hrdina.

 

Zdroj: kotaku.com, gamezone.com, vgachartz.com