Foto: se svolením Ubisoft

Ubisoft odložil vydání hry Avatar: Frontiers of Pandora

Letos měla vyjít dlouho očekávaná hra Avatar: Frontiers of Pandora. Pokud jste se na ni však již těšili, musíme vás zklamat – společnosti Ubisoft a Massive Entertainment totiž vydání odložily až na rok 2023 nebo 2024. Vývojáři toto zdržení přičítají „přetrvávajícím omezením“, která negativně ovlivňují výrobu her v celém odvětví. Jedno je ale jisté – dřív nebo později se hry dočkáme. Ubisoft totiž uvedl, že je „odhodlán“ vytvořit hru příští generace a vidí v sérii Jamese Camerona „mnohaletou příležitost“.

Kromě Avatara se ale se zpožděním (nebo dokonce úplným zrušením) potýkají také další projekty. Stephen Totilo z Axiosu poznamenal, že Ubisoft zrušil battle royale Ghost Recon Frontline a Splinter Cell pro VR. Společnost také zrušila další dvě nejmenované hry.

Tato rozhodnutí přicházejí v době, kdy se Ubisoft snaží změnit svou nepříliš ideální situaci. Ačkoli v prvním čtvrtletí zaznamenal „lepší než očekávané“ prodeje sérií Assassin’s Creed a Rainbow Six Siege, jeho čisté tržby klesly o 10 % ve srovnání s předchozím rokem. Ubisoftu se tak viditelně nedaří a zpoždění her, jako je Avatar: Frontiers of Pandora, jen zvyšuje tlak na snižování nákladů. Uvidíme, jak se celá věc vyvine, doufáme však, že se situaci podaří brzy stabilizovat.

Zdroj: engadget.com