Ubisoft otevře nová studia na Ukrajině a v Indii

Herní vydavatelský gigant Ubisoft otevře nová studia v Indii a na Ukrajině, přesněji v Bombaji a Oděse. V obou případech jde již o druhá studia, dosavadní se nacházejí v Puné a Kyjevě.

Mumbajská divize se bude zodpovídat šéfovi divize v Puné,Jean-Philippe Pieuchotovi. Nová pobočka bude podporovat vývoj známých sérií francouzského vydavatele včetně South Parku, Just Dance, Far Cry, Trials Frontier nebo Steep. Podle Pieuchota si společnost vybrala Bombaj zejména kvůli talentovaným vývojářům a početné populaci – Bombaj je čtvrtým největším městem na světě.

Otevření studia je naplánováno na červen a zaměstná 100 lidí, což bude se zaměstnanci pobočky v Puné dohromady činit 850 lidí. Role studia bude podle Pieuchota spočívat i v rozvíjení her jako služby, což je trend, který poslední dobou razí nejen Ubisoft, ale i další herní obři jako EA a další.

Ubisoft Mumbai bude také spolupracovat s bombajskou pobočkou technické univerzity Indian Institute of Technology Mumbai – Ubisoft podpoří její výzkum v oblasti AI a strojového učení. Společnost bude spolupracovat i s uměleckou školou Intuit Lab, konkrétně se bude podílet na vytvoření čtyřletého studijního plánu pro obor herní design.

Nové studio v Oděse bude mít zatím 10 zaměstnanců a dalších 60 plánuje nabrat. Pobočku bude mít na starosti současný šéf kyjevského studia Adrian Serbanescu. Oděské studio se zaměří na vývoj dalších dílů taktické akční série Ghost Recon, jejíž poslední díl s názvem Wildlands vyšel před rokem. Pobočka Ubisoft Kiev byla založena téměř přesně před 10 lety.

 

Zdroj: gamesindustry.biz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.