Ubisoft představil postapokalyptický spin-off Far Cry: New Dawn, vyjde už v únoru

V rámci včerejšího udělování výročních herních cen Games Awards 2018 jsme se dočkali odhalení několika nových titulů. Jedním z nich je pokračování open world série Far Cry, nesoucí tentokrát podtitul New Dawn.

Ubisoft, který za celou sérií stojí, dodržuje již dříve nastavený plán, že vždy mezi plnohodnotnými pokračováními vydá tematicky odlišný spin-off. Po třetím díle se hráči vydali do sci-fi vesmíru v rámci Far Cry: Blood Dragon, po čtvrtém zase do pravěku ve Far Cry Primal. Po loni vydaném (a nepříliš úspěšném) páté díle série si pro fanoušky Ubisoft připravil další extrémně lákavou scénu, v rámci připravovaného Far Cry: New Dawn se totiž hráči podívají do akčního postapokalyptického světa podobný tomu, jaký znají ze série Šílený Max.

Hra svým způsobem navazuje na pátý díl a odehrává se pouhých sedmnáct let po něm. Prostředí hor a divoké přírody bude tedy podobné, ale všechno ostatní bude úplně jinak. Odpálené atomové bomby totiž značně omezily možnosti lidstva, které teď bojuje v několika skupinách o přežití. Joseph Seed, záporák z předchozího dílu je mrtvý a jeho role se však ujmou ženy nazývané Dvojčata, které se nám představili v traileru.

Vypadá to, že ve hře nebude chybět nic, na co jsme byli doposud zvyklí, množství vozidel a zbraní, otevřený svět, stejně jako zvíření pomocníci (ukázán byl pes a kanec). Zbraně budou konvenční i velmi speciální. Těm vévodí kuše metající kotouče z motorové pily.

Dobrou zprávou pro fanoušky je, že se Far Cry: New Dawn dočkají již velmi brzy, hra by podle plánů měla vyjít 15 února za cenu 39,99 dolarů. Výlet do postapokalyptického světa bude jistě zajímavý, zvlášť když Fallout 76, jež jej také tematizuje, nedopadl příliš dobře.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.