Zdroj: pxfuel.com

Umělá inteligence si uřízla ostudu, místo fotbalového míče sledovala hlavu plešatého rozhodčího

Je dobré si pamatovat, že každý může někdy udělat chybu, a to platí i v případě umělé inteligence. To někdy může mít vážné důsledky a někdy vyloudí úsměv na tváři. Do té druhé kategorie spadá situace, která zaskočila skotský fotbalový tým Inverness Caledonian Thistle, hrající jednu z tamních fotbalových soutěží.

Tento tým nedávno oznámil svým fanouškům skvělou novinku – všechny domácí zápasy budou přenášeny zájemcům na internet. A to díky tomu, že součástí stadionu se stala chytrá kamera poháněná umělou inteligencí, která dokáže sledovat aktuální pozici míče a podle ní se natáčet. Klub a spolupracující partneři SPFL a Pixellot, kteří se starali o technické řešení, kameru otestovali na dvou zápasech a vše fungovalo tak, jak mělo.

Problém však nastal při jednom z prvních zápasů, kdy kamera přestávala sledovat hru a svou pozornost neustále upírala na pohyb jednoho z čárových rozhodčích, který se pohyboval po straně hřiště. Diváci tak přišli mimo jiné o jeden gól, který domácí hráči vstřelili.

Důvod tohoto počínání kamery byl jednoduchý – rozhodčí byl plešatý a umělá inteligence řídící systém kamery si jeho hlavu vyhodnotila jako míč, a tak sledovala střídavě hru a střídavě pohyby rozhodčího.

Na technickou chybu si stěžovali fanoušci. Někteří pojali celý incident s nadsázkou a navrhovali, že by daný rozhodčí měl být do budoucna vybaven parukou. Tým ani společnost provozující tuto kameru incident nekomentovala.

Zdroj: unilad.co.uk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.