Foto: se svolením OnLeaks/SmartPrix

Únik ukázal, že designem se Google Pixel 7 Pro bude do velké míry podobat svému předchůdci

Ačkoli telefonů řady Google Pixel 6 jsme se dočkali v říjnu minulého roku, a jde tedy stále o nová zařízení, začínají se objevovat detaily o chystaném Pixelu 7 Pro. Známý leaker Steve Hemmerstoffer alias OnLeaks ve spolupráci se společností SmartPrix ukázal rendery chystaného modelu Google Pixel 7 Pro. Design vypadá téměř identicky jako u modelů Pixel 6 a Pixel 6 Pro (podobná se také modul fotoaparátu), okraje má však oproti Pixelu 6 mírně zakřivené.

Rozměry telefonu jsou přibližně 163 × 76,6 × 8,7 mm, přičemž výřez pro fotoaparát má hloubku 11,2 mm. Pro srovnání Pixel 6 Pro nabízí rozměry 163,9 × 75,9 × 8,9 mm. Úhlopříčka displeje se pohybuje někde mezi 6,7 a 6,8 palci, což je v podstatě stejná hodnota jako u Pixelu 6 Pro, který má 6,7 palce. Nechybí ani stejný port USB typu C, slot pro SIM kartu a tlačítka napájení i hlasitosti na pravém boku.

Pro některé uživatele může jít o zklamání. Zdá se ale, že Google pravděpodobně nemá potřebu každý rok měnit design svých Pixelů. Nicméně jiné zakřivení znamená, že stávající ochranná pouzdra na Pixel 6 Pro pravděpodobně nebudou kompatibilní s Pixelem 7 Pro, což je škoda. Ochranné sklo pro Pixel 6 Pro by nakonec mohlo sedět i na sedmičkovou verzi, prozatím to ale nevíme jistě a budeme si muset počkat na oficiální potvrzení rozměrů.

Kódové názvy pro Pixel 7 a Pixel 7 Pro by měly být Cheetah a Panther, přestože prozatím není jasné, který název patří kterému modelu.

Zdroj: xda-developers.com