Zdroj: cdn.pixabay.com

Uniklá videa ukazují nové AR brýle z dílny Samsungu

Samsung v minulosti několikrát prokázal, že se aktivně zajímá o svět virtuální a rozšířené reality. Do prvního oboru pronikl pomocí svých telefonů a speciálních brýlí, o AR naposledy mluvili zástupce společnosti Samsung na veletrhu CES 2020. Tehdy bylo vše ve stádiu konceptu a dalších oficiálních novinek jsme se nedočkali.

Nyní víme konečně něco víc, avšak ne právě oficiální cestou. Uživatel WalkingCat, který v minulosti proslul jako spolehlivý zdroj úniků a informací zveřejnil na svém twitterovém profilu dvojici videí, která ukazují možnosti dosud neoznámených AR brýlí Samsung Glasses Lite.

Obě videa jsou v profesionální kvalitě, což zvyšuje jejich důvěryhodnost. První z nich ukazuje možnosti AR brýlí při práci s virtuálním monitorem. Ten je doslova obří a dokáže „viset“ ve vzduchu v ideální vzdálenosti od uživatele. Video také naznačuje, že bude možné využít jen část plochy monitoru, a to za plného denního světla.

Druhé video pak ukazuje práci s 3D modely v prostoru, tedy využití, jaké známe z mobilních telefonů nebo HoloLens od Microsoftu. Jednou z hlavních devíz je široké zorné pole.

Video také ukazuje možné propojení s chytrými hodinkami, které slouží pro ovládání a procházení systémem. Mohlo by se jednat o příjemnější a „konkrétnější“ zážitek, než klepání na virtuální tlačítka v prostoru.

Zatím není jasné, kdy by brýle mohly být představeny. Samotná videa jsou sice velmi efektní, avšak stačí si vzpomenout na video s rozkládacím telefonem.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.