Uniklé rendery tabletu Samsung Galaxy Tab S4 ukazují úzké rámečky a absenci tlačítka Home

Internetem začaly kolovat údajné rendery tabletu Samsung Galaxy Tab S4. Na obrázcích má zařízení úzké rámečky a nenajdeme na něm tlačítko Home ani dvě kontextová tlačítka.

Samsung je jedním z mála zbývajících výrobců „androidích“ tabletů, kteří se zjevně stále domnívají, že na trhu existuje prostor pro high-endové tablety jako jeho loňský Galaxy Tab S3. Jeho nástupce bude podle dostupných neoficiálních informací představen buď na eventu s názvem Unpacked 9. srpna, kde jihokorejský technologický obr na scénu uvede smartphone Galaxy Note 9, nebo na letošním ročníku veletrhu IFA na přelomu srpna a září (zde má také představit chytré hodinky Gear S4).

Pokud rendery „sedí“, největší designovou změnou oproti předchůdci bude patrně právě absence tlačítka Home (ovládací prvky by se tak po vzoru moderních smartphonů přesunuly do displeje), což výrobci umožnilo výrazně zmenšit rámečky. Tělo je i díky poměru stran 16:10 protáhlejší (předchůdce má poměr stran 4:3) a celkově působí design moderněji. Drobnou změnou, vyplývající ze ztenčení horního rámečku, je přesun loga na zadní stranu.

Tablet by jinak měl mít úhlopříčku 10,5 palců a rozlišení displeje 2560×1600. Má jej pohánět čipset Snapdragon 835, který by měly doplnit 4 GB RAM a 64 GB vnitřní rozšiřitelné paměti. Hardwarovou výbavu má tvořit i fotoaparát s rozlišením 13 MPx a přední kamerka s rozlišením 8 MPx. Spekuluje se také o tom, že zařízení bude disponovat skenerem oční duhovky. Součástí výbavy mají být čtyři reproduktory z dílny známé rakouské společnosti AKG, jejíž logo je na jednom ze snímků umístěno hned vedle výrobcova. Softwarově by mělo stavět na Androidu 8.0 Oreo a podporovat dokovací stanici DeX, která by umožnila tablet přepnout do desktopového režimu.

Jeho cena v tuto chvíli není známa. Předpokládá se však, že bude minimálně na úrovni jeho předchůdce, jenž se při launchi prodával za 599 dolarů, možná i o něco vyšší.

 

Zdroj: pocketnow.com, techradar.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.