Foto: se svolením Samsung

Unikly kopmpletní informace o nejnovější řadě Samsung Galaxy S24

Samsung tradičně na začátku každého roku odhaluje svou nejnovější řadu chytrých telefonů Galaxy. Do první akce Unpacked roku 2024, která se uskuteční 17. ledna, zbývá už jen pár týdnů, není proto divu, že se objevilo poměrně hodně úniků, jeden z nich zahrnuje dokonce komplexní specifikace.

Leaker Evan Blass se podělil o specifikační list, který údajně prozrazuje všechny parametry řady Galaxy S24. Samsung má pravděpodobně v zásobě tři zařízení Galaxy: běžný model, S24+ a S24 Ultra. Všechny tři mají běžet na Snapdragonu 8 Gen 3 od Qualcommu, přinejmenším v USA, Kanadě a Číně (v ostatních zemích se uživatelé budou muset pravděpodobně spokojit s Exynosem 2400).

Standardní Galaxy S24 má mít 6,2palcový AMOLED displej s rozlišením 2x FHD a 50Mpx hlavní fotoaparát, který dokáže natáčet video v rozlišení až 8K. Únik naznačuje, že Samsung v Galaxy S24 nabídne až 30x prostorový zoom a dvojitý teleobjektiv s až 3x zoomem. Zařízení bude nejspíš vybaveno 8 GB RAM a možnostmi interního úložiště 128 GB a 256 GB. Akumulátor s kapacitou 4 000 mAh možná bude možné nabít na 50 % kapacity za 30 minut.

Vyšší model S24+ bude mít pravděpodobně stejný fotoaparát jako základní model. Klíčové vylepšení ale týká displeje, kterým bude podle všeho 6,7palcový panel AMOLED 2x QHD+. K dispozici bude pravděpodobně také větší 4 900mAh baterie, přičemž by měla zvládnout nabití na 65 % kapacity za půl hodiny. Model S24+ bude mít pravděpodobně také větší paměť 12 GB RAM a interní úložiště o velikosti 256 GB a 512 GB.

Na rozdíl od ostatních dvou modelů, které mají mít kryt Armor Aluminum 2.0, může mít S24 Ultra titanové tělo. Ačkoli pravděpodobně nabídne stejné hodnoty RAM a úložiště jako model S24+, Ultra by se měl pochlubit výrazně lepším systémem fotoaparátu. Podle uniklých informací by mělo jít až o 200Mpx hlavní objektiv s až 10x čtyřnásobným teleobjektivem a 100x prostorovým zoomem. Displej AMOLED 2x QHD+ bude pravděpodobně měřit 6,8 palce, zatímco baterie by měla být o něco větší a nabídnout kapacitu 5 000 mAh.

Očekává se, že displeje všech tří modelů se pochlubí jasem až 2 600 nitů, takže by uživatelé neměli mít problém s čitelností obrazovky i na přímém slunci. U všech tří modelů se můžeme těšit také na voděodolnost IP68, přičemž S24 Ultra se pravděpodobně jako jediný z trojice bude moci pochlubit vestavěným perem S Pen. Co se designu týče, zdá se že Samsung do velké míry okopíroval předchozí řadu S23. Horkou novinkou, jež ale nebyla potvrzena, by ale měla být integrace generativního systému umělé inteligence Gauss.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.