Zdroj: twitter.com/Borman18

Unikly obrázky a videa ze zrušeného projektu StarCraft: Ghost, akční hry z prostředí populární strategie

Od doby, kdy videohry přestaly být záležitostí několika málo fanoušků a stal se z nich regulérní byznys, uplynulo několik desítek let. Za tu dobu byla v zákulisí tohoto odvětví napsaná celá řada zajímavých příběhů. Jedním z nich je vývoj hry StarCraft: Ghost.

Vše začalo na konci devadesátých let, když vyšla strategie Starcraft, která si právem získala popularitu fanoušků a dnes ji řadíme do zlatého fondu realtime strategií. Fanoušci proto byli nadšení, když v roce 2002 v rámci výstavy Tokio Game Show představilo studio Blizzard připravovaný titul StarCraft: Ghost. Ten měl nabídnout hráčům úplně nový pohled na hru, protože místo izometrického pohledu, na nějž byli zvyklí ze strategie, se měli do světa hry dostat plně v 3D prostředí. Na hře se intenzivně pracovalo do roku 2004, avšak následně byl vývoj zastaven a v roce 2014 úplně ukončen.

Hra tak zůstala opravdovým duchem, o němž se mezi zapřísáhlými fanoušky vyprávělo, avšak téměř nikdo jej neviděl. To se však poměrně neočekávaně změnilo tento týden, protože na internet unikly obrázky a videa, jež naznačují, jak mohla hra vypadat.

Snímky a záběry pocházejí z xboxové verze hry (kromě toho se měla hra dostat také na Nintendo GameCube a PlayStation 2). Obrázky se objevily na twitterovém účtu Andrew Bormana, který však tvrdí, že nemá s jejich únikem nic společného. Na YouTube se objevila také vida ze hry nebo jejího vývoje. Ta jsou však postupně stahována.

Střílečka z fiktivního světa, který do té doby hráči znali jen ze strategie, nepatřila k nejúspěšnějším žánrům. Jediným výraznějším titulem z této kategorie se stal Command & Conquer Renegade. Tento titul, ač byl poměrně povedený, bohužel příliš neuspěl.

Zdroj: kotaku.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.