Foto: se svolením Evan Blass/Logitech

Unikly první informace o chystaném herním handheldu společnosti Logitech

Začátkem srpna letošního roku Logitech oznámil, že ve spolupráci se společností Tencent pracuje na kapesním herním zařízení, které bude podporovat několik cloudových herních služeb včetně Nvidia GeForce Now a Xbox Cloud Gaming. Známý leaker Evan Blass nyní poskytl první pohled na zařízení, které by se mělo jmenovat G Gaming Handheld.

Tato novinka vypadá stejně jako mnoho jiných herních handheldů – má levý a pravý joystick, dotykový panel, tlačítka ABXY, tlačítko Home a boční tlačítka známá z konzolových ovladačů. Na jednom z obrázků je také vidět něco, co vypadá jako domovská obrazovka, s ikonami služeb Google Play, Xbox, GeForce Now, Steam, Chrome a YouTube. Vidět jsou také ikony pro uživatelský profil, zprávy, nastavení a napájení.

Tento herní handheld by se dal na základě svého designu přirovnat ke Steam Decku nebo dokonce ke Switchi Lite od Nintenda. Podpora cloudového hraní znamená, že nabídne pravděpodobně podobné možnosti jako smartphone, i když v tomto případě bude hraní pochopitelně mnohem pohodlnější (jelikož je mu primárně přizpůsoben tvar handheldu i uživatelské rozhraní).

G Gaming Handheld bude konkurovat nejen ostatním handheldům, ale i řadě ovladačů pro smartphony (jako jsou například Kishi V2 od Razeru, 8bitDo Pro 2 či SteelSeries Stratus+). Nakolik bude úspěšný, však bude záviset pochopitelně i na jeho ceně, která prozatím není známa. Zatím neznáme ani přibližné datum uvedení na trh.

Zdroj: engadget.com