Foto: se svolením Green Smartphones

Unikly rendery chystaného telefonu Sony Xperia 1 V

Zdá se, že unikly neoficiální rendery chystaného telefonu Sony Xperia 1 V. O víkendu je zveřejnily portály OnLeaks a Green Smartphones. Je ale trochu zklamáním, že i tentokrát se společnost drží zažité klasiky a novinku na první pohled nelze příliš odlišit od předchozího modelu Xperia 1 IV. Když přimhouříte oči, těžko od sebe oba telefony rozeznáte – oba mají svislé výčnělky fotoaparátu, hranaté okraje a displeje s velkým poměrem stran.

To nicméně neznamená, že Xperia 1 V bude identická s loňským modelem. Green Smartphones uvádí, že by se vylepšení měl dočkat ultraširokoúhlý fotoaparát, který pravděpodobně nabídne 48Mpx snímač (oproti 12 Mpx). Je také možné, že by se telefon mohl dodávat s 16 GB RAM namísto 12 GB. A přestože obrazovka má mít údajně stejnou velikost (6,5 palce), zařízení bude o něco kratší a užší, což znamená, že bychom se měli dočkat tenčích rámečků. S téměř absolutní jistotou se Xperia 1 V pochlubí procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Dobrou zprávou je, že by neměl chybět stále vzácnější 3,5mm jack na sluchátka.

Uniklé specifikace naznačují, že Xperia 1 V nebude nijak zásadně vybočovat z řady předchozích modelů od Sony. Podíl společnosti na trhu se ve srovnání se Samsungem a čínskými konkurenty zmenšil, ale zdá se, že se společnost spokojí se zaměřením na specializované funkce, jako je objektiv s kontinuálním optickým zoomem u loňského telefonu nebo rychlé sériové snímání.

Zatím není známo, kolik by Xperia 1 V mohla stát, ale Green Smartphones uvádí, že bychom se mohli dočkat upřesnění ještě tento měsíc (pravděpodobně v rámci letošního MWC). Na trh by se měl telefon dostat letos v létě.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.