Unikly rendery neznámých telefonů od Asusu, mají vysunovací konstrukci nahoře i dole

Do éteru pronikly rendery dvou neznámých smartphonů Asusu, které mají vysunovací konstrukci na horní i spodní hraně. U obou slouží horní výsuvný panel – jako u ostatních „sliderů“ – ke schování přední (duální) kamerky, dolní u jednoho ukrývá reproduktory značky Harman Kardon, u druhého virtuální kontextové ovládací prvky, tlačítka a slidery, které by se měly měnit podle toho, k čemu se zrovna používá.

První zmíněný telefon má také duální zadní fotoaparát, velký edge-to-edge displej a údajně bude podporovat 5G síť, disponovat čtečkou otisků prstů zabudovanou do displeje a jeden z jeho předních fotoaparátů by měl být vybaven širokoúhlým objektivem se zorným úhlem 120°.

Druhý má podle renderů rovněž edge-to-edge displej, ne tak zaoblené rohy, taktéž duální zadní fotoaparát a čtečku otisků prstů ve tvaru vertikálně protáhlé elipsy umístěnou pod ním. U tohoto smartphonu není jasné, jestli bude podporovat 5G síť.

Asus není jediným výrobcem smartphonů s vysouvacím mechanismem, který se snaží přijít s originálním designem. ZTE např. nedávno ukázalo dva koncepty bezrámečkových telefonů, které vysunují panely z boční strany (panel jednoho z nich, zabírající asi pětinu boku, schovává selfie kamerku a potřebné senzory smartphonu, vysunovací část druhého zabírá celou stranu a ukrývá „zadní“ fotoaparát, který slouží i jako selfie kamerka). Pak je tu také Oppo se svým telefonem Reno, jehož přední fotoaparát se z horní hrany vysouvá do tvaru pravoúhlého trojúhelníku. Jeho představení se očekává ve středu.

 

Zdroj: phonearena.com,slashleaks.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.