Zdroj: commons.wikimedia.org

Úniky naznačují, že mobilní vlajkové lodi společnosti Samsung vyjdou 14. ledna

Nové generace vlajkových lodí z dílny mobilní divize společnosti Samsung se příští rok dočkáme neobvykle brzy. Už nějakou dobu se objevují informace o tom, že místo tradičního únorového termínu, se tentokrát dočkáme už v lednu. A nyní známe díky úniku informace z největšího indického obchodu s mobilními telefony Samsung i přesné datum – a tím je 14. leden.

Ačkoliv společnost Samsung toto datum oficiálně nepotvrdila s tím, že se nechce vyjadřovat ke spekulacím, s tímto datem přišlo nezávisle na sobě několik serverů zabývajících se problematikou mobilních telefonů. Každý z nich přitom uvádí jiný zdroj informace. Indický obchod, citovaný serverem Android Authority, přišel s tvrzením, že některé telefony se začnou prodávat 29. ledna a předobjednávkový program zahrnuje přístroje Galaxy S21, S21 Plus a S21 Ultra.

Kromě přesného dne představení telefonů se objevily také informace upřesňující fotografickou výbavu modelu S21 Ultra. Ten bude používat snímač s rozlišením 108 megapixelů a nabídne desetinásobný optický zoom. Tento model byl měl mít dohromady pět fotoaparátů, zbylé dva pak tři. Díky informacím z listopadu víme, že všechny telefony by měly být vybaveny displeji s obnovovací frekvencí 120 Hz a úhlopříčkou od 6,2 do 6,8 palce.

Díky tomu, že se ve fyzické podobě na konci února neuskuteční veletrh MWC, zvolili zástupci Samsungu takto brzký termín představení svých novinek. Objevily se také zvěsti o tom, že Samung plánuje zásadní krok a ukončí řadu Note. Tu by do budoucna měly nahradit telefony Ultra, které budou podporovat funkce pera S-Pen a telefony řady Fold.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.