Foto použito se souhlasem společnosti Boring Company

Úřady schválily stavbu sítě tunelů pod Las Vegas

Tunely pod Las Vegas se rozrostou. Společnost Boring Company Elona Muska totiž získala povolení místních úřadů a může rozšířit síť speciálních tunelů určených pro rychlou dopravu pod městem. Systém, kterému se přezdívá „Vegas Loop“, umožní cestujícím využít vláčky vozů Tesla a přepravit se na místa, jako jsou nejznámější kasina na bulváru Las Vegas Strip, městský nový fotbalový stadion, kongresové centrum Las Vegas a mezinárodní letiště McCarran.

The Boring Company zatím provozuje malou verzi tohoto systému pod názvem „Teslas in Tunnels“ v rámci areálu výstaviště Las Vegas Convention Center, dějiště přehlídky CES. V současnosti jsou tam v provozu dva tunely s délkou 1 280 metrů a jejich fungování bylo slavnostně zahájeno v lednu letošního roku. Nový systém by se měl na tyto tunely napojit.

Systém, který byl schválen, zahrnuje více než 46 kilometrů tunelů a 51 stanic. Podle oficiálních údajů v něm bude moci cestovat až 57 000 cestujících za hodinu. Úřady také garantují, že veškeré investice budou soukromé a na realizaci projektu nebudou použity peníze daňových poplatníků.

Boring Company plánuje, že zaplatí stavbu samotných tunelů, na stavbě stanic by se pak měly podílet hotely, kasina nebo jiné významné podniky v jejich okolí. Problém by mohl být v tom, že povolení se vztahuje pouze na tunely a některé části zastávek. Každá z nich ale bude muset mít vlastní speciální povolení.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.