US Air Force vyvinuly speciální bezpilotní letadlo určené pro záchranu sestřelených pilotů

Piloti, respektive posádky, amerických letadel a vrtulníků mohou mají jednu jistotu. Kdykoliv dojde k havárii, americké letectvo vyšle do oblasti záchranný tým, aby se pokusil přeživším pomoci, transportovat je do bezpečí a zlikvidoval trosky stroje. Protože se však jedná o velmi nebezpečné oblasti, ohrožen je často i záchranný tým samotný.

Aby se US Air Force vyhnuly případným ztrátám na životech záchranného týmu, nebo aby jim poskytly lepší podporu, vyvinuli ve spolupráci s Laboratoří pro výzkum letectva speciální autonomní letadlo určené právě pro tento typ misí.

Jeho konstrukce je poměrně malá, tak aby bylo nenápadné a hůře zachytitelné radary. Mělo by schopné pokrýt území o poloměru 160 kilometrů, přistávat a vzlétat kolmo a na různých terénech. Minimální posádku by tvořili dva lidé z nichž jeden by byl lékaře, který by se mohl o zraněného během transportu starat. Celkově má letadlo unést 4 lidi a 630 kilogramů nákladu.

O novém stroji zatím víme díky zprávě, kterou letectvo zveřejnilo, řada technologických specifikací, ale veřejnosti není známá. Nevím například jestli se bude jednat o helikoptéru, nebo letadlo s naklápěcím rotorem. Také se zatím neví, jestli bude letadlo plně dálkově ovládané, nebo částečně autonomní s tím že by posádka na palubě mohla udávat jednoduché povely, bez nutnosti rozsáhlejšího výcviku.

Zdroj: thedrive.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.