Zdroj:

US Space Force vyhráli transatlantický turnaj v COD: Black Ops

Americké vojenské síly Space Force se v pátek střetly v otevřeném boji s jednotkami Royal Air Force a porazily je. Naštěstí se však nejedná o popis reálného konfliktu, ale o finále charitativního transatlantického turnaje v Call of Duty: Black Ops, jehož výtěžky šly na podporu asociace podporující americké vojenské veterány USAA.

Vesmírné síly se v roce 2019 staly nejnovější nezávislou pobočkou americké armády. Na rozdíl od dalších složek této instituce doposud nemají oficiální tým elektronických sportovců. Ti se ale turnaje neúčastnili za žádný z týmů. Všichni ale měli k dispozici poradce z řad profesionálních hráčů – civilistů, kteří poskytovali rady v reálném čase.

Na třetím místě se umístila British Army následovaná US Army, Royal Navy, US Marine Corps, US Navy a jako poslední v turnaji skončily US Air Force. Turnaj pořádala nezisková organizace Call of Duty Endowment (CODE) spadající pod Activision Blizzard, která se snaží usnadnit návrat vojákům do civilního života a pomoci jim najít práci v civilním sektoru.

„Space Forces nejsou ani rok staré, takže to mohlo být jejich vůbec první nasazení a hned vítězství,“ uvedl s trochou nadsázky výkonný ředitel CODE Dan Goldenberg. „Jedná se o skvělý způsob, jak začít jejich historii.“

Esport slouží různým složkám armády jako prostředek pro nábor a propagaci. Americká armáda měla svůj oficiální kanál na Twitchi, ten byl však omezen, protože Twitch nechtěl být spojován s propagací vojenství.

Zdroj: businessinsider.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.