Foto: se svolením Valve

Uvedení Steam Decku na trh se odkládá o dva měsíce na únor 2022

Nedostatek čipů se negativně projevuje v celé řadě odvětví. Jedním z důsledků je také odložení vydání konzole Steam Deck společnosti Valve, a to o dva měsíce. Novinka přitom měla být původně uvedena na trh již v prosinci. Valve však nyní odhaduje, že první objednávky bude schopna rozeslat až v únoru 2022.

„Mrzí nás to, snažili jsme se předejít problémům v globálním dodavatelském řetězci, ale kvůli nedostatku materiálu se komponenty nedostávají do našich výrobních závodů včas, abychom mohli dodržet původní termín uvedení,“ uvedla společnost Valve v příspěvku na svém blogu.

Globální výpadek v dodavatelském řetězci má obrovský dopad na technologický průmysl. Například konzole nové generace a grafické karty společnosti Nvidia řady 30 jsou již rok obtížně dostupné. A například také BMW minulý týden uvedlo, že některá nová auta nebudou mít kvůli nedostatku čipů dotykové displeje.

Společnost Valve dále uvedla, že ačkoli s problémy globálního dodavatelského řetězce počítali, přesto se jí nepodařilo splnit plány, které si ohledně Steam Decku stanovila. Nicméně nedostatek čipů není jediným problémem, který Valve před uvedením Steam Decku na trh řeší. Aktuálně se například také snaží zajistit, aby vývojáři upravili všechny potřebné přepínače a provedli nezbytné změny, které zajistí, že jejich hry pro Windows poběží na konzoli s Linuxem (náročné bude například zajištění kompatibility her s Protonem).

Již zítra (12. listopadu) pořádá Valve virtuální vývojářskou akci pro Steam Deck, v rámci níž bude zodpovídat dotazy vývojářů (ti získali první jednotky Steam Decku již před několika měsíci).

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.