Zdroj: Unsplash

Uživatelé během června na platformě Twitch strávili celkem 1,7 miliardy hodin

Podle serveru GamesIndustry.biz Twitch jen za měsíc červen sledovali uživatelé celkem 1,7 miliard hodin. Zpráva však dále uvádí, že je to o něco méně než dvě miliardy sledovaných hodin, které byly zaznamenány na začátku letošního roku. Platforma tudíž nedosáhla tak vysokých čísel jako v lednu. Nicméně 1,7 miliardy je stále obdivuhodné číslo.

Číslo je zajímavé i ve srovnání s počty diváků jiných streamovacích služeb, jako je YouTube Gaming a Facebook Gaming. Statistiky ukazují, že YouTube Gaming zaznamenal v minulém měsíci 292 milionů hodin a Facebook Gaming 424 milionů hodin. Ani to nejsou malá čísla, ale nelze je srovnávat se sledovaností streamerů na Twitchi. Co se týče nejsledovanějších kategorií na Twitchi, tak žebříčku vévodí “Just Chatting” s 255 miliony hodin, přičemž nejsledovanější hrou je League of Legends se 113 miliony hodin a poté Grand Theft Auto 5 s 112 miliony hodin.

Navzdory tomu, jak dobře si Twitch i ostatní služby vedou, tak i přes to streamovací platformy zaznamenávají pokles růstu, zejména ve srovnání s předchozím rokem. Je možné, že je tento pokles způsoben uvolněním pandemických restrikcí, avšak důvody mohou být různé.

Zdroj: www.gamerant.com