Foto: Unsplash

Uživatelé Discordu si budou muset zvolit nové uživatelské jméno

Discord se rozhodl odstranit čtyřmístné číselné označení, které bylo dosud součástí uživatelského jména. Důvodem je podle platformy usnadnění spojení s ostatními uživateli. Jak se uvádí v příspěvku na blogu služby Discord, tato změna donutí většinu uživatelů změnit svá uživatelská jména.

Místo čtyřčíselného kódu připojeného k uživatelskému jménu uživatelé nyní získají jedinečné alfanumerické uživatelské jméno se symbolem @ před ním. Budou si také moci zvolit zobrazované jméno, které může obsahovat speciální znaky, mezery, emoji a jiné než latinské znaky, čímž se platforma mnohem více připodobní ostatním běžným sociálním sítím, jako jsou Twitter a Instagram.

Ke změně uživatelského jména budou uživatelé vyzváni v následujících týdnech, přičemž platforma vás upozorní, až tak budete moci učinit. Společnost uvádí, že upřednostní dlouholeté uživatele služby Discord, což znamená, že čím déle jste na službě Discord, tím dříve si budete moci vybrat nové jméno.

Společnost nicméně potvrdila, že vaši přátelé vás budou moci i nadále najít pod vaším starým uživatelským jménem, jelikož bude fungovat i nadále jako přezdívka.

„Uvědomujeme si, že jde o velkou změnu,“ píše v příspěvku na blogu spoluzakladatel společnosti Discord Stanislav Višněvskij. „Při tomto procesu se mohou vyskytnout zádrhele a může být těžké rozloučit se s čtyřčíselným kódem, který pro vás po léta hodně znamenal. Uděláme vše pro to, abychom vše zvládli co nejlépe.“

Zdroj: theverge.com