Uživatelé Switche se dočkali, na jejich konzoli je konečně dostupný YouTube

Uživatelé konzole Switch se konečně dočkali – již několik hodin je na ní ve formě zdarma stažitelné aplikace dostupná streamovací služba YouTube. Podporuje všechna videa, tedy i 360stupňová.

YouTube je třetí podporovanou videoslužbou na konzoli, dosud na ní byly dostupné aplikace streamovacích platforem Hulu a NicoNico. YouTube se na Switchi ovládá levým JoyConem (pravý slouží pouze pro otáčení kamery v 360° videích) a hlavními tlačítky. Je možné ji také ovládat pomocí dotykové obrazovky, což bude pro mnoho uživatelů podstatně pohodlnější způsob. Má však své omezení – aplikací nelze navigovat přejížděním nahoru a dolů. Oproti zmíněné aplikaci Hulu jde nicméně o pokrok, té totiž chybí i částečná podpora dotykového ovládání.

Uživatelé se do YouTube mohou přihlásit pomocí svého Google účtu, což jim umožní dostávat doporučení, subskripce a přístup do osobní videoknihovny. Mají také možnost streamovat videa z knihovny Movies Anywhere – tyto tituly se objevují v záložce Nákupy.

Nyní, když je na konzoli dostupná patrně nejpopulárnější streamovací služba, Nintendo již Switch možná nevnímá jako primárně herní zařízení. Je tedy možné, že dalších oblíbených videoplatforem, jako je např. Netflix, se uživatelé dočkají spíše v bližší než vzdálenější budoucnosti.

 

 

Zdroj: theverge.com