Foto: se svolením Microsoft

Uživatelé systému Windows 10 si mohou vyzkoušet Copilota

Uživatelé, kteří stále zůstávají u Windows 10 (nebo kteří nemohou na svůj počítač nainstalovat Windows 11), mohou nyní vyzkoušet jednu z nejzajímavějších funkcí za poslední roky. Jen několik dní poté, co Microsoft potvrdil, že do Windows 10 přinese Copilota, si mohou uživatelé tohoto operačního systému nainstalovat Release Preview, který zahrnuje právě také přístup k tomuto asistentovi poháněnému generativní umělou inteligencí.

Pro instalaci předběžného přístupu a případné vyzkoušení Copilota v systému Windows 10 Home nebo Pro je třeba být zaregistrován v programu Windows Insider pro testery. Ani tak ale není zaručeno, že přístup k chatbotovi získáte okamžitě. Microsoft uvádí, že může trvat nějakou dobu, než bude vaše zařízení potvrzeno jako vhodné pro Copilota ve Windows. Chcete-li získat rychlý přístup ke Copilotu, jakmile bude potvrzeno, že je váš počítač vhodný, Microsoft doporučuje zapnout funkci Získávat nejnovější aktualizace, jakmile jsou k dispozici v Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Windows Update.

Abyste mohli Copilota spustit, bude váš systém potřebovat alespoň 4 GB paměti RAM a zobrazovací adaptér podporující rozlišení alespoň 720p. Společnost Microsoft také upozorňuje, že funkce chatbota je prozatím k dispozici pouze na vybraných trzích (tj. v Severní Americe a některých oblastech Asie a Jižní Ameriky).

Zajímavé také je, že Copilot nebude fungovat, pokud umístíte hlavní panel na levou nebo pravou stranu displeje. Budete muset mít hlavní panel ve vodorovné poloze. Copilot také není plně kompatibilní se sestavami s více monitory, ikona se zobrazí pouze na primárním displeji. Kromě toho nebude Copilot prozatím k dispozici na počítačích se systémem Windows 10 Pro, které jsou spravovány nějakou organizací.

Prostřednictvím chatbota můžete klást otázky, spravovat funkce systému Windows a pracovat s dokumenty. Nicméně Copilot funguje ve Windows 10 trochu jinak, už jen proto, že některé funkce Windows 11 nejsou k dispozici.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.