Zdroj: fortnite.fandom.com

V-Bucks z Fortnite byly hráčům připsány na účet Epic Games

Právní bitva mezi vývojářským studiem Epic Games a společností Apple se táhne už nekonečně dlouho. Vše začalo tím, že Epic Games porušil pravidla App Store, jelikož v rámci své hry Fortnite zavedl vlastní platební systém, čímž obešel vysoké provize, které musel Applu z koupě tohoto oblíbeného herního titulu odvádět. Apple následně reagoval stažením Fortnitu z App Store.

Ačkoli soudní pře i nadále trvá, přeci jen se objevila jedna pozitivní zpráva – studio Epic totiž minulý pátek oznámilo, že herní měna V-Bucks, která se ve Fortnite používá, byla převedena na účet Epic Games. To ale platí pouze pro hráče, kteří si zakoupili V-Bucks na platformách iOS a macOS. Díky tomuto kroku je budou moci tito uživatelé utratit na jakékoli jiné platformě (pochopitelně vyjma iOS a macOS). Kredit měl být připsán zpět na účet Epic Games do 9. listopadu. Pokud proto patříte mezi tyto uživatele, doporučujeme vám zkontrolovat si svůj účet.

Pokud vás zajímá, jak se vyvíjí právní spor mezi oběma společnostmi, velmi zjednodušeně řečeno byl Apple nakonec donucen umožnit Epicu pokračovat v aktualizaci Unreal Engine pro vývojáře, každopádně Fortnite stále zůstává mimo App Store. Co se týče přímo herní komunity, té se pravděpodobně nejvíce dotkne rozhodnutí Applu, který se snaží Epicu na své platformě Mac i nadále bránit ve vydávání aktualizací pro Fortnite (což v podstatě znamená konec podpory).

Prozatím není známo, zda nebo kdy se do budoucna něco změní, milovníkům tohoto battle royale titulu proto nezbývá než věřit, že vše nakonec dobře dopadne.

Zdroj: theverge.com