V centrále YouTube se střílelo, pachatelem je youtuberka

Nejméně čtyři lidé byli postřeleni v centrále společnosti YouTube v San Franciscu. Tři z nich, zaměstnanci společnosti, skončili se zraněními v nemocnici a čtvrtá, podle policie zřejmě pachatelka, byla na místě nalezena mrtvá. Vše nasvědčuje tomu, že po svém činu spáchala sebevraždu.

Z dosavadních informací vyplývá, že čin má na svědomí žena ve věku 39 let, která v minulosti opakovaně ve svých videích kritizovala server YouTube pro filtrování obsahu. V několika svých videích si stěžovala, že přišla o diváky poté, co byly některé z jejích videí označeny jako nevhodné pro mladší věkové skupiny. Díky tomu prý přišla o spoustu diváků a fanoušků, které do té doby měla. Opakovaně se na různých sítích a video kanálech vyjadřovala, že YouTube potlačuje svobodu slova.

Zatím není jasné, jestli své oběti osobně znala, nebo jestli je volila náhodně, druhá možnost je však pravděpodobnější. Střelbu zahájila z terasy jídelny, na místě vznikla panika a všichni zaměstnanci budovy byli evakuováni. Zranění byli převezeni do nemocnice, stav jednoho z nich je vážný, dva jsou se středně těžkými zraněními mimo ohrožení života.

Zástupci YouTubu i dalších sociálních sítí incident odsoudili a vyjádřili nad ním hluboké politování. Twitter přislíbil, že bude věnovat maximální pozornost boji proti dezinformacím, které by se mohly k případu vztahovat.

A USA je to za posledních několik měsíců již několikátý případ veřejné střelby. Americká společnost proto diskutuje o možném omezení držení zbraní. Internetová společnost se stala cílem takového útoku vůbec poprvé.

Zdroj: bbc.com nbcbayarea.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.