Zdroj: maxpixel.net

V České republice možná budeme mít vlastní Apple Store, stát by měl v Praze

Přestože dosud nejde o oficiálně potvrzenou informaci, je možné, že milovníci jablečných zařízení se dočkají prvního českého Apple Storu, který by měl stát v Praze. To alespoň na svém facebookovém profilu slíbil premiér Andrej Babiš.

Český premiér se totiž nedávno zúčastnil Světového ekonomického fóra, na němž se setkal i s ředitelem společnosti Apple, Timem Cookem, jemuž podle svých slov navrhl stavbu jablečného obchodu v hlavním městě. Ten prý „zareagoval okamžitě a hned na místě vzniknul koordinační tým pro přípravu nového Apple Store v Praze.“ Babiš také zdůraznil, že jde o „prestižní záležitost“, jelikož v rámci Evropy stojí obchody společnosti Apple pouze v desíti zemích.

Nyní se navíc zdá, že celá věc je na dobré cestě. Na webových stránkách Applu věnovaných náboru nových zaměstnanců se totiž v pátek 21. srpna objevila nabídka na novou pozici – Apple Shop Leader do Prahy. Podle klíčových dovedností, které jsou po kandidátech na tuto pozici požadovány, lze snadno uhádnout, že jde skutečně o vedoucího kamenné prodejny, který bude mít na starost také motivaci podřízených a kontrolu dodržování pravidel Applu.

To, že jde o budoucího vedoucího prvního českého Apple Storu potvrdil na svém twitterovém účtu i Babiš krátkým komentářem: „Apple shání zaměstnance pro pražský Store“.

Každopádně podle webu Letem světem Applem může být nadšení předčasné. Je totiž také možné, že Apple ve skutečnosti hledá pracovníka již zaběhaného konceptu českých „Apple Storů“, jejichž zboží však ve skutečnosti nabízejí jiní velcí tuzemští prodejci (např. Alza). Jde tedy o to, že jablečné produkty jsou prodávány v rámci jiného obchodu, ale přímo zaměstnanci Applu. A právě o takovou pozici by také mohlo jít.

Na to, jak celá věc nakonec dopadne, si ale budeme muset ještě nějaký ten týden počkat.

Zdroj: letemsvetemapplem.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.