V Číně se začne prodávat superlevný tlačítkový telefon

V Číně bude od 15. září dostupný superlevný tlačítkový telefon Qin od firmy Shenzen Duoqin Technology, který byl zafinancován na crowdfundingové platformě společnosti Xiaomi. Za v přepočtu pouhých 30 dolarů nabídne některé AI funkce (překlady probíhající v reálném čase, podpora hlasového asistenta Xiaomi Xiao AI apod.), podporu 4G sítě a dvou SIM karet, infračervený port pro ovládání domácích spotřebičů nebo moderní nabíjecí USB-C port.

Číně jako ostatním trhům světa dominují smartphony, nicméně stále existuje lidé, kteří z různých důvodů upřednostňují „hloupé“ telefony a kteří by mohli ocenit i Qin s jeho minimální cenou, klasickou T9 klávesnicí nebo atraktivním retro designem, odkazujícím na zlaté doby tlačítkových telefonů v čele s Nokií 8810.

Qin se bude prodávat ve dvou verzích. Pomalejší model Qin 1 pohání čip MediaTek MT6260A s jednojádrovým procesorem ARM7, jejž doplňuje 8 MB RAM a 16 MB vnitřní paměti. Jako jeho výkonnější sourozenec disponuje úhlopříčkou 2,8 palců a rozlišením displeje 320×240. Funguje pouze v rámci staré 2G sítě a nepodporuje GPS nebo LTE, nicméně do vínku dostal alespoň podporu Wi-Fi a Bluetooth ve verzi 4.2. Softwarově je postaven na OS Nucleus, vycházejícím z Androidu.

Druhým modelem je Qin 1s, jenž disponuje rychlejším čipsetem Spreadtrum SC9820 s dvoujádrovým procesorem Cortex-A53 na frekvencí 1,2 GHz a jemuž sekunduje 256 MB RAM a 512 MB vnitřní paměti. Softwarově jej pohání na Androidu postavený operační systém MOCOR5. Na rozdíl od standardního modelu podporuje 4G síť a je vybaven GPS modulem. Obě novinky mají baterií s kapacitou 1480 mAh a podle výrobce na jedno nabití vydrží až 15 dní.

Slabší model se bude prodávat v přepočtu za zmíněných 30 dolarů, výkonnější vyjde na 45 dolarů. Kromě Číny by oba měly být dostupné v Indii.

 

Zdroj: digitaltrends.com