V Praze proběhne druhý ročník festivalu CZECH VR FEST

Virtuální a rozšířená realita je fenoménem dneška. Jedná se o jedno z nejdynamičtěji se rozvíjejících odvětví IT, které za rok prodělá vývoj, který jiné obory stihnou za deset let. Jaké jsou jeho současné možnosti a kudy se ubírají trendy jeho vývoje? Na to vše by měl odpovědět festival virtuální reality CZECH VR FEST pořádaný Asociací virtuální a rozšířené reality, který proběhne 10. až 12 května v Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky v Praze.

Festival má několik bloků. Pro nejširší veřejnost je určena výstava věnovaná současným možnostem virtuální reality. Návštěvníci si na ní budou moci vyzkoušet headsety HTC Vive Pro, podívat a vyzkoušet haptické rukavice, projet se v pohyblivém simulátoru Škoda VisionE nebo se projít po funkčním jaderném reaktoru.

Druhou částí festivalu je konference rozdělená do několika programových bloků. Řeč bude především o možnostech využití VR a AR v průmyslu, medicíně nebo marketingu. Probírat se bude i financování projektů, možnosti 360° zobrazení, chybět nebude ani umění ve virtuální realitě, vzdělávání, architektura a samozřejmě herní sekce. Na konferenci vystoupí řada odborníků ze zmiňovaných oborů. Další částí festivalu je také prezentace výsledků výzkumu a vývoje v rámci VR a AR a také několik tematických workshopů.

Loňský (první) ročník festivalu navštívilo během dvou dnů více než pět tisíc návštěvníků, toto číslo by letos organizátoři rádi překonali. Vzhledem k rozšiřujícímu se povědomí a zájmu o virtuální realitu, by se jim to mohlo podařit.

Zdroj: czechvrfest.com