Foto: Wikimedia Commons

V roce 2026 vyjde hra Paranormal Activity a vypadá to, že se je na co těšit

Jedna z nejúspěšnějších hororových sérií posledních dvaceti let přichází na herní platformy. Paramount Game Studios se spojilo s DreadXP a DarkStone Digital (alias sólovým vývojářem Brianem Clarkem), aby vytvořilo hru Paranormal Activity: Found Footage. Hororová hra se má objevit na několika platformách v roce 2026.

Paranormal Activity: Found Footage bude stavět na příběhu a světě, který byl vytvořen v sérii sedmi filmů, jež debutovala v roce 2007. Půjde o první hru Paranormal Activity, která není hrou pro virtuální realitu.

Jak název napovídá, hra bude využívat formát found-footage filmů. Podrobnosti je zatím málo, ale údajně má hra Paranormal Activity: Found Footage obsahovat pokročilý ,,strašidelný systém”, který bude dynamicky měnit intenzitu a druhy strašení, jimž budou hráči čelit na základě svých akcí. Několik dalších her použilo ,,dynamický systém strašení”, včetně Don’t Scream (survival hororová hra od britského designéra videoher Joe Hensona, která před několika měsíci vzbudila rozruch), bude tak zajímavé sledovat, jak jej DarkStone Digital využije v Paranormal Activity.

Clarke dříve vytvořil horor z pohledu první osoby The Mortuary Assistant, který byl hodnocen velmi pozitivně. ,,Mým nejnovějším projektem je hra Paranormal Activity,” napsal Clarke, který je také spoluředitelem vydavatelství DreadXP, na X. ,,Jsem nadmíru nadšený, že se na tom budu podílet, protože jsem tuto sérii miloval od samého začátku a silně formovala můj hororový styl.”

Zdroj: engadget.com