V Rusku usmrtil ženu nabíjející se iPhone v koupelně

V Rusku zemřela další mladá žena poté, co její nabíjející se iPhone sklouzl do vany. V tuto chvíli není jasné, jestli jej 26letá Jevgenia Shulyatyevová v čase smrti používala.

   Tělo ženy našla její matka, která přispěchala do jejího domu poté, co se jí nemohla dovolat. Tragédii v současnosti vyšetřuje Vyšetřovací výbor Ruské federace, který v poslední době řešil více případů tohoto druhu.

   V dubnu zemřela stejným způsobem 20letá dívka jménem Nasťa. Shodou okolností její tělo také objevila její matka. V prosinci loňského roku zemřela 15letá národní šampionka v bojových uměních Irina Rybnikovová a nabíjený iPhone ve vaně usmrtil loni i 12letou Kseniju, která v době smrti poslouchala hudbu. 

   Ruští experti po sérii těchto a dalších úmrtí začali opět hlasitěji upozorňovat na rizika úrazu elektrickým proudem při nabíjení telefonů v blízkosti vany nebo sprchy. „Voda je dobrým vodičem… proto nastal zkrat, když telefon spadl do vany,“ uvedl v souvislosti s posledním případem Jurij Agrafonov z Katedry radioelektroniky Irkutské státní univerzity. Dodal, že kdyby telefon nebyl býval připojen k 220 voltům, k tragédii by nedošlo.

Zdroj: ladbible.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.