Foto: Unspash

V USA si můžete koupit Ferrari za kryptoměny, Evropa bude následovat

Výrobce luxusních automobilů Ferrari začal spolupracovat se zpracovatelem krypto plateb BitPay, aby mohl přijímat bitcoiny, ethereum a USD Coiny od svých zákazníků, kteří o tento typ platby mají zájem. Tato možnost platí prozatím jen na území USA, nicméně v roce 2024 by měla následovat Evropa a další regiony.

Zákazníkům platícím kryptoměnami nebudou účtovány žádné příplatky, uvedl marketingový a obchodní ředitel společnosti Ferrari Enrico Galliera. BitPay tyto platby v okamžiku transakce převede na tradiční měnu, aby se předešlo problémům s volatilitou. Galliera řekl, že tento krok pomůže společnosti oslovit zákazníky, kteří nejsou nutně jejími klienty, ale Ferrari by si mohli dovolit.

V loňském roce Ferrari oznámilo svůj závazek k udržitelnějšímu provozu, včetně snížení své ekologické stopy. Přijetí energeticky náročných kryptoměn se proto může zdát být v rozporu s tímto závazkem. Společnost však trvá na tom, že tento krok nestojí v cestě jejímu poslání. Galliera na svoji obhajobu zdůraznil nedávný pokrok ve snižování uhlíkové stopy kryptoměn, jako je například větší využívání obnovitelných zdrojů energie. A agentuře Reuters prozradil, že do roku 2030 plánuje dosáhnout úplné uhlíkové neutrality.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.