Zdroj: flickr.com

Válečná hra This War of Mine se stane součástí polských učebních osnov

Mnoho polských studentů jistě potěšila zpráva, že akční adventura This War of Mine se zařadí na seznam, na němž se nachází tituly doporučené literatury. Přestože tato hra nebyla vyvinuta jako studijní materiál, vzdělávací potenciál má. Její děj se totiž odehrává v období válečného konfliktu v Sarajevu, příběh je přitom vyprávěn z pohledu obyčejného civilisty zmítaného válkou.

U This War of Mine si nelze nevšimnout ani pacifistického podtónu a silného morálně filozofického podtextu (hlavní hrdina musí v průběhu hry udělat velké množství mnohdy fatálních rozhodnutí, aby zachránil sebe nebo své blízké). Hru lze proto použít jako výukový materiál v rámci širšího spektra předmětů včetně etiky, historie či filozofie. Vzhledem k obsahové náročnosti hry a klasifikaci PEGI pro hráče od 18 let, budou stejné limity platit i pro studenty. V učebních osnovách se tak bude moci objevit až od vyšších ročníků.

Polští vývojáři z 11 Bit Studios se k návrhu zařadit hru do výuky postavili kladně. Ředitel společnosti, Grzegorz Miechowski, se k celé věci vyjádřil takto: „Jsem hrdý na to, že práce 11 Bit Studios může přispět k rozvoji vzdělávání a kultury v naší zemi.“. Potvrdil také, že by šlo o vůbec historicky první využití videohry jako doporučeného studijního materiálu na polských školách. Dodal také, že „pro všechny tvůrce počítačových her po celém světě může jít o přelomový okamžik.“.

This War of Mine se ve školních osnovách objeví od začátku nového školního roku. Tento nápad podle dostupných zpráv prosadil polský premiér spolu s ministerstvem školství. Hra bude dispozici pro všechny polské školy zdarma.

Zdroj: ladbible.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.