valheimgame.com

Valheim – hra z posmrtného života vikingů trhá rekordy na všech frontách

Začátkem února vyšla nová online RPG hra z vikinského prostředí Valheim. Několik let na ní pracovalo pouhých pět švédských vývojářů, kteří společně tvoří Iron Gate Studio. Jejich práce však už nyní nese své plody – za tři týdny od vydání se totiž prodaly již čtyři miliony kopií (hra je stále dostupná v předběžném přístupu na Steamu). Minulý víkend si hru v jednu chvíli zahrálo dokonce již více než půl milionu hráčů, což se prozatím podařilo jen čtyřem hrám v historii. A již nyní všichni hráči strávili ve hře více než 10 tisíc let.

Valheim se odehrává v posmrtném životě vikingů. Jako hráč tedy začínáte jako zemřelý válečník nebo válečnice. V podstatě tedy nemáte nic a vše si musíte postupně opatřit (jídlo, které však pro vás – vzhledem k tomu, že jste již mrtví – není nezbytně nutné). Čeká vás stavba přístřešku (ale třeba také hradu), chození na lov, farmaření, těžba surovin a výroba nejrůznějších předmětů. Ve Valheimu ale samozřejmě nechybí ani nepřátelé, s nimiž budete bojovat. Ti se rekrutují jak z řad bohů, tak nejrůznějších tvorů včetně mýtických zvířat. Obrovskou výhodou je přitom to, že budete moci hrát až s devíti dalšími hráči a společně si pomáhat.

Popularita Valheimu roste i mezi streamery a diváky, což samozřejmě představuje skvělou reklamu, růst zájmu o tuto novinku proto můžeme očekávat i nadále. Na druhou stranu bude zajímavé sledovat, zda se Valheim dokáže udržet takto vysoko dlouhodobě. Zdá se ale, že to možné je, Iron Gate Studio totiž na hře i nadále pracuje. A ačkoli je zatím dostupná verze pouze pro PC, v brzké době bychom se měli dočkat také verzí pro konzole a mobilní zařízení.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.