Valve oznámilo Half-Life: Alyx, první ze série VR projektů

Když se řekne Half-Life, většina herních fanoušků (starších 30 let) zbystří. Tato herní série se právem řadí mezi nejkultovnější všech dob. Byla to právě dobrodružství vědce Gordona Freemana, která završila cestu stříleček od bezhlavé akce k inteligentní zábavě. Bohužel celý projekt skončil tak trochu v půlce vydáním druhé ze tří nadstavbových epizod druhého dílu v roce 2007 a od té doby jsme mohli o nové Half-Life jen snít.

Nyní se značka s řeckým písmenem lambda ve znaku do herních zařízení vrací, avšak v trochu jiné formě, než by si mnozí přáli. Studio Valve totiž oznámilo, že právě Half-Life bude první hrou, která odstartuje sérii VR počinů avizovanou před třemi lety. Hra má podtitul Alyx, což naznačuje, že se na dystopický svět podíváme očima parťačky, kterou jsme mohli poznat ve druhém díle série.

Jak bude hra vypadat, jestli půjde o jednorázový VR event nebo alespoň několikahodinový návrat do známého světa zatím nevíme. Podle tweetu společnosti Valve, bychom se více informací měli dozvědět tento čtvrtek.

Herní vydavatelství Valve patřilo mezi nejúspěšnější své doby, v současnosti však nejvíce energie věnuje správě služby Steam. Poslední hrou, kterou Valve vydalo byla karetní záležitost Artifact. U ní studio Valve bohužel doplatilo na špatně zvládnutý a několikrát měněný obchodní model, který naštval mnoho hráčů. Herní mechaniky, které byly podle řady hráčů velmi dobré tak přišli vniveč. Nezbývá než doufat, že VR projekty Valve dopadnou lépe a především, že se někdy dočkáme plnohodnotného třetího dílu série Half-Life.

Zdroj: pcgamer.com