Valve pracuje na vlastních nástrojích pro měření prodejů her na Steamu

Valve vyvíjí nástroje na měření prodejů her vydaných na platformě Steam, jimiž chce oživit funkcionalitu, kterou donedávna poskytovala stránka Steam Spy. Ta kvůli dubnovým změnám v oblasti privátních nastavení účtů Steamu již nemůže poskytovat informace o přibližných prodejích jednotlivých her.

Zástupci společnosti o práci na nástrojích informovali na mezinárodní konferenci o budoucnosti herním průmyslu White Nights v Petrohradě, která se konala koncem června. Podle Jana-Petera Ewerta, který má ve Valve na starosti rozvoj obchodu, poskytnou nástroje ve většině případů přesnější výsledky, než vykazoval Steam Spy. Náhodné výběry uživatelských dat, které stránka prováděla, prý měly za následek široké variace v přesnosti měření, jež bylo „někdy velmi přesné a jindy velice nepřesné“.

Společnost chce tedy nabídnout něco lepšího, tak aby tvůrci her mohli co nejpřesněji měřit své prodeje i jiné ukazatele komparativně s ostatními. Podle webu Destructoid je ale škoda, že nástroje budou určené pouze vývojářům a ne veřejnosti. Steam Spy prý veřejnosti poskytoval alespoň nějakou formu transparentnosti a kontroly vůči tvůrcům, kteří chtějí o prodejích svých titulů „vyprávět pohádky“ a na základě toho jim dělat bombastickou reklamu.

Vzhledem k tomu, že nástroje budou mít podle všeho otevřená API, není vyloučeno, že je někdo časem modifikuje pro veřejné použití. Na otevřenosti svých programovacích rozhraní si Valve koneckonců zakládá. V tuto chvíli každopádně není ani jasné, kdy se nástroje dostanou k vývojářům, společnost na konferenci totiž „neutrousila“ ani přibližné datum vydání.

 

Zdroj: techspot.com, destructoid.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.