Valve v Holandsku odstraní loot boxy z CS:GO a Doty 2

Hráči her Counter-Strike: Global Offensive a Dota 2 přijdou o přístup k obchodu s loot boxy, s designovými prvky do hry. Společnost Valve, která provozuje distribuční systém Steam se chce tímto krokem vyhnout střetu s nizozemskými zákony, které považují kupování a obchodování s bedničkami s náhodným obsahem za hazard. Hry by díky tomu mohly být hodnoceny jako online hazard a ten není v Holandsku povolený.

Zpráva o odstranění loot boxů se u hráčů v Holandsku objevila včera. Vývojáři zákaz odůvodňují nebezpečím pokuty. „V květnu jsme obdrželi dva dopisy od holandského úřadu pro hazardní hry, které uvádějí, že Counter-Strike: Global Offensive a Dota 2 obsahují boxy, které porušují nizozemské právo,“ říká Valve. V současnosti řeší Valve celou záležitost s odborníkem na Holandské právo, a hodlá žádat přesné vysvětlení a definici situace.

Pokud by k zákazu loot boxů v Holandsku skutečně došlo, mohlo by se jednat o precedence, podle kterého by se mohly začít chovat i jiné evropské sáty. Téma loot boxů jako hazardu otevřely už loni v listopadu Belgické úřady. Tehdy se jednalo o kauzu kolem extrémního použití loot boxů ve hře Star Wars: Battlefront II, který samy tvůrci hry později omezili.

Loot boxy a mikrotransakce jsou důležitým zdrojem příjmů pro vývojáře a provozovatele her. Využívají touhy hráčů zlepšit za reálné peníze svoji pozici nebo se odlišit od ostatních. Jejich hlavním problémem je, že často cílí na mladší publikum.

Zdroj: guru3d.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.