Foto použito se svolením společnosti Valve

Valve začalo rozesílat první konzole Steam Deck vývojářům

Konzole Steam Deck společnosti Valve vstoupila do nové etapy. Její vývoj je nyní v dostatečně pokročilé fázi a existují již první vývojářské verze, tzv. dev-kity. Ty se mohou lišit od finálních produktů designem nebo některými dílčími vlastnostmi, avšak vnitřní hardware by měl být shodný s tím, který dostanou do rukou budoucí majitelé konzolí Steam Deck.

Každopádně dev-kit této konzole nemusí být tak zásadní, protože pouze pro ni nebude vznikat příliš mnoho her, vysvětluje Valve. „Program dev-kit nám dává možnost provést vývojáře her procesem převodem jejich her na Steam Deck a zároveň sbírat zpětnou vazbu, jak se připravujeme na oficiální spuštění na konci roku.“

Steam Deck je konzole, která stále vzbuzuje otázky. Teoreticky vypadá koncept velmi dobře, avšak otázkou je, jak hry na konzoli poběží, a jaká bude její ergonomie, respektive váha. Podle údajů, které Valve zveřejnilo, panují obavy, že oproti Switchi, který je největší konkurencí, bude nové zařízení těžké a neohrabané a hráčům se na něm nebude hrát příliš pohodlně.

Konzole stojí především na propojení s knihovnou Steam. Majitelé by si tak nemuseli kupovat nové hry nebo jejich verze, pouze by se přihlásili. Konzole je založena na linuxovém prostředí s nadstavbou kompatibility Proton, která by měla zařídit fungování her.

Otázkou je, jakou míru mlčenlivosti museli vývojáři podepsat, každopádně se v následujících týdnech a měsících dozvíme o chystané konzoli nové informace.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.