Foto: se svolením Valve

Valve zdvojnásobilo výrobu Steam Decku, doba dodání se zkrátí

Steam Deck je jedinečným herním zařízením společnosti Valve, které v sobě kombinuje přednosti herní konzole a počítače. Toto herní zařízení vyšlo již koncem února letošního roku a ve stejném čase byly otevřeny předobjednávky. Zájem přitom předčil očekávání a Valve uvedlo, že do budoucna bude muset pravděpodobně zvýšit výrobní kapacity. A právě to se nyní stalo. Valve uvedlo, že navýšilo výrobu natolik, že každý týden dodá více než dvojnásobný počet kusů oproti množství, které dodávala v posledních několika měsících.

První dodávky společnost plánovala zahájit v prosinci, ale problémy s dodavatelským řetězcem ji donutily odložit Steam Deck až na únor. Nyní sen ale zdá pravděpodobné, že Valve získalo potřebné součástky a výrobní kapacity, aby mohlo dojít k navýšení výroby a rychlejšímu dodání zákazníkům.

Bez navýšení výroby by platilo, že pokud byste si Steam Deck rezervovali nyní, pravděpodobně byste jej neobdrželi minimálně do října. Nyní by se měla čekací lhůta zhruba o polovinu zkrátit (výsledná doba ale závisí na počtu objednávek – s přibývajícím počtem se lhůta samozřejmě prodlužuje). Doufáme ale, že se Valve brzy podaří dostat do stavu, kdy bude zákazníkům odesílat Steam Deck během několika dní od chvíle, kdy si jej objednali.

Až ale Steam Deck nakonec dostanete, vyhněte se výměně vestavěného úložiště. Hardwarový designér společnosti Valve Lawrence Yang varoval, že energetické nároky běžně dostupných SSD disků by mohly způsobit přehřívání Steam Decku, což by mohlo zkrátit jeho životnost.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.